Domácí „bachovky“

Dr. Edvard Bach byl anglický lékař a především vyjímečný člověk obdařený jedinečným darem, který nám zanechal. Byl milovníkem přírody a od mládí toužil pomáhat ostatním. Studoval lékařství a od počátku si všímal toho, že lékaři léčí tělesnou schránku, ale neléčí city – pacientovy strachy, obavy, šok, nejistotu…

Podle Bacha jsou nemoci v prvé řadě signály, které vysílá lidská duše , aby daného člověka upozornila na nedostatky v životním stylu či prožívání. Každého jedince je možno přiřadit k jednomu z 38 osobnostních typů. Negativní stránky těchto 38 typů, např. pýcha, závist, žárlivost, nenávist, jsou kořenem nemoci. Každému z těchto charakterových rysů přiřadil rostlinu, jejíž esence může člověku pomoci vzdát se negativních emocí či návyků. Příprava preparátů je ritualizovaná.

Převážnou část textu jsem přepsala z Vědecké monografie Markéta Kastnerová a kol.. Jen abych správně uvedla o čem je řeč a koho by tento zajímavý a účinný způsob alternativního léčení zaujal může si koupit knížku, krásné karty a celou dárkovou sadu všech esencí. Nebo navštivte některý z mnoha pořádaných seminářů, který si vyberete z nabídky na internetu.

Užíváním bachovek si nemůžeme ublížit. Pokud jsou zvolené nevhodné květy či kombinace, nic se neděje. Nástup účinku může u někoho být klidně jen dva dny, u někoho několik týdnů potrvá, než pocítí rozdíl. Podle toho, jak je emocionální stav zakořeněný.

Zmiňuji se o této terapii hlavně proto, že je velmi jednoduché vytvořit si květovou esenci svou vlastní. Je to další způsob, jak prožít krásný den v přírodě, udělat si rituál.

Vyjdete si zrána za slunečného dne na nějaké krásné místo na louce, nebo jen u sebe na zahrádce, kdekoliv. Pokuste se na nic nemyslet, vnímat pokoj, krásu rána – rosu v trávě a mír kolem sebe. Rozhlížejte se, hledejte kytku, rostlinku, květ – z nějakého důvodu si budete mít chuť některou utrhnout. Musí to být do deváté hodiny ráno. Ponořte rostlinku/květ do skleněné misky s pramenitou vodou položenou na místě, kam se opírá slunce. Působením živlů vzniká účinná látka. Teď máte nejméně tři hodiny času. Můžete se pomilovat s partnerem, pohrát si s dětmi, zacvičit si, nebo jen tak odpočívat, číst si. Žádný spěch.

Asi po třech ( lépe po pěti ) hodinách nalijte vodu do skleněné lahvičky ( čisté, suché ) – stačí 12 kapek, zakonzervujte trochou alkoholu a dolijte čistou vodou. Máte hotovo. Zbytek vody můžete vypít, omýt si obličej, vrátit původní kytce. Esence obvykle užíváme 4 x denně 4 kapky pod jazyk, chvíli podržet před polknutím. Nebo si nakapat do láhve s vodou a popíjet celý den. Před použitím protřepat.

Kouzlení v přírodě s trochou fantazie nemá hranice. Je to i krásný hravý způsob trávení času s dětmi a tímto v nich podněcovat zájem a lásku k přírodě.