Vysoký cholesterol

Snížená i zvýšená hladina cholesterolu signalizují, jako každá nemoc, nerovnováhu v organismu. Snížená hladina cholesterolu ( pod4 mmol/l ) může být stejně tak škodlivá, jako zvýšená ( nad 5 mmol/l ).

Cholesterol je základem steroidních hormonů, a při nízké hladině nezajišťuje dostatek těchto hormonů, hlavně pohlavních. Následkem jsou nejrůznější hormonální ( pohlavní ) potíže, počínaje výpadky menstruace a konče třeba neplodností a samozřejmě i dysfunkce jiných orgánů závislých na steroidních hormonech.

Při vysoké hladině cholesterolu se tvoří tukové usazeniny v tepnách, které v průběhu života rostou a znesnadňují průtok krve, což vede k mnoha zdravotním problémům, zejména se srdcem.

Při zvyšování hodnot cholesterolu je pomoc jednodušší, protože toho můžeme dosáhnout vhodnou stravou. Snižování cholesterolu je poněkud složitější ( stravou příliš snížit nejde ), což způsobuje většinou pravý zdroj dysfunkce regulace cholesterolu – játra.

Moje osobní zkušenost, jak na snížení cholesterolu:

Potravinové doplňky:

Lecitin, vitamín E, olej z Pupalky dvouleté – užívala jsem tři měsíce, lze koupit různě kombinované kapsle, já jsem užívala 100% Pupalkový olej obohacený vit.E + sypaný Lecitin ( dávkování dle návodu, minimálně 3 měsíce )

Bylinky ( čaje ):

– pravý zelený čaj 30 g + rozrazil lékařský 60 g + nať tymiánu 20 g ( užívala jsem 3 týdny, týden pauza, tři týdny – 3 šálky denně )

– kopřiva – na jaře a v létě si trhám čerstvou kopřivu, listy pampelišky, ptačinec ( žabinec ) – rozmixuji s vodou, zcedím, doplním vodu a vypiju. Někdy přidám drobné ovoce cestou po zahradě. Je to osvěžující a očistný nápoj pro játra i ledviny. Chápu, že pokud bydlíte ve městě, je obtížné čerstvé a čisté bylinky mít po ruce. Kúra z kopřiv ( formou čaje ze sušené bylinky ) jednou ročně má opravdu blahodárný vliv na krev a ledviny. Nedoporučuje se ale užívat ji trvale.

– z dalších bylinek jsou vhodné: kořen omanu pravého, jablečník, smil písečný, artyčok

Bioinformační kapky Diochi ( www.diochi.cz ) vřele doporučuji, jsou účinné:

– Detoxin na játra 3 týdny, následně využívat Diocel na ledviny. Na stránkách najdete i celou řadu jiných prospěšných produktů.

Psychosomatika:

Zvýšená hladina cholesterolu postupně ucpává tepny a zamezuje proudění krve. Krev je „ životní radost“, roznáší výživu, vitamíny v těle. Proudí, rozlévá se… Co mi brání prožívat radost v životě? Jaké myšlenky, úzkosti, strachy mě „ucpávají“? Kterou část svého života zavrhuji a nemám ji ráda? Jaké emocionální trauma způsobilo, že už nemáme místo pro radost, či lásku, nebo proč nám nahánějí strach?

Zdroje:

Řekni mi, kde tě bolí a já ti řeknu proč, Michael Odoul

Velký receptář alternativní medicíny, Jiří Janča